Co potřebujete k připojení topného žebříku?

Co potřebujete k připojení topného žebříku?

Majitelé elektrických žebříků mají při zapojování o starost méně – zajímá je hlavně vhodná elektrická topná tyč a správné umístění zásuvky. Pokud ale řešíte, jak koupelnový žebřík připojit na otopný systém, neobejdete se bez dalšího příslušenství. Co budete potřebovat?

1. Termostatický ventil (s termostatickou hlavicí)

 

Termostatické ventily jsou k dostání v několika variantách podle typu připojení žebříku – s klasickým (krajním) připojením, s připojením na střed, nebo připojením jednobodovým. Jsou vybaveny převlečnou maticí, abyste je mohli k žebříku snadno přišroubovat. Přečtěte si o jednotlivých způsobech připojení topných žebříků více.

2. Svěrná spojka

 

Dále je třeba připojit žebřík na přívod teplé vody a vrat studené vody vedoucí ze zdi. K trubkám ventil připojíte pomocí svěrných spojek. Jejich typ vyberete podle toho, z čeho jsou trubky vyrobeny. Svěrné spojky s označením CU jsou určeny pro měděné, spojky pex-al-pex pak pro plastové potrubí. Málokdy v domácnostech bývají trubky jiného typu (např. nerez), pokud je to váš případ, porozhlédněte se po jiném typu svěrné spojky.

3. Volitelné: krytky

 

Dopojovací potrubí a díru ve zdi, které by jinak vypadaly nevzhledně, zakryjete pomocí krytek. Na samotnou funkci žebříku vliv nemají, jde pouze o designový prvek. Proto vsaďte na to, aby měly kvalitní povrchovou úpravu a ladily s ostatním příslušenstvím. 

 

Náš tip: Vše, co budete k montáži potřebovat (včetně kvalitních plechových krytek), pořídíte v kompletní sadě pro připojení koupelnového žebříku. Z 19 barevných provedení si vyberete takové, které vám do koupelny sedne nejlépe. 

Produkty