Co potřebujete k připojení topného žebříku?

Co potřebujete k připojení topného žebříku?

Majitelé elektrických žebříků mají při zapojování o starost méně – zajímá je hlavně vhodná elektrická topná tyč a správné umístění zásuvky. Pokud ale řešíte, jak koupelnový žebřík připojit na otopný systém, neobejdete se bez dalšího příslušenství. Co budete potřebovat?

1. Termostatický ventil (s termostatickou hlavicí)

 

Termostatické ventily jsou k dostání v několika variantách podle typu připojení žebříku – s klasickým (krajním) připojením, s připojením na střed, nebo připojením jednobodovým. Jsou vybaveny převlečnou maticí, abyste je mohli k žebříku snadno přišroubovat. Přečtěte si o jednotlivých způsobech připojení topných žebříků více.

2. Svěrná spojka

 

Dále je třeba připojit žebřík na přívod teplé vody a vrat studené vody vedoucí ze zdi. K trubkám ventil připojíte pomocí svěrných spojek. Jejich typ vyberete podle toho, z čeho jsou trubky vyrobeny. Svěrné spojky s označením CU jsou určeny pro měděné, spojky pex-al-pex pak pro plastové potrubí. Málokdy v domácnostech bývají trubky jiného typu (např. nerez), pokud je to váš případ, porozhlédněte se po jiném typu svěrné spojky.

3. Volitelné: krytky

 

Dopojovací potrubí a díru ve zdi, které by jinak vypadaly nevzhledně, zakryjete pomocí krytek. Na samotnou funkci žebříku vliv nemají, jde pouze o designový prvek. Proto vsaďte na to, aby měly kvalitní povrchovou úpravu a ladily s ostatním příslušenstvím. 

 

Náš tip: Vše, co budete k montáži potřebovat (včetně kvalitních plechových krytek), pořídíte v kompletní sadě pro připojení koupelnového žebříku. Z 12 barevných provedení si vyberete takové, které vám do koupelny sedne nejlépe. 

Produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení