Co všechno k tyči dokoupit, než začnete topit?

Pro instalaci i samotný provoz je potřeba přikoupit pár dalších součástek. Zjistěte, které příslušenství je nezbytné a které vám topení v koupelně zjednoduší na maximum.

1. T-kus

Kombinovaný žebřík připojíte k otopnému systému termostatickým ventilem. K němu je ale třeba dokoupit i tzv. T-kus, rozdvojku”, do které zároveň zapojíte i topnou tyč. Abyste mohli topit opravdu kombinovaně – centrálním vytápěním i tyčí. Kdy topit jedním a kdy druhým? Čtěte článek.

T-kusy jsou běžně dostupné, stojí okolo stokoruny. Jedná se o nejdostupnější způsob připojení topné tyče. Je tu ale i daleko praktičtější a elegantnější řešení…

2. Termostatický ventil Integra

Ten totiž řeší připojení kombinovaného žebříku jako celek. Jedná se o ventil s klasickým připojením s možností přímé instalace topné tyče. T-kus k němu už dokupovat nemusíte, topnou tyč totiž připojíte přímo k ventilu a máte o starost méně.

Integra je praktické řešení dva v jednom: je sice nákladnější, ale o mnoho jednodušší a hezčí. Navíc díky němu k žebříku připojíte topnou tyč i dodatečně, aniž byste museli demontovat samotný žebřík. 

Běžné termostatické ventily připojení topné tyče bez T-kusu neumožňují. Integra to však zvládá. Uvažujte o ní i v případě, že chcete mít koupelnu dokonale vyladěnou. Vypadá totiž o dost lépe než kombinace ventilu, i toho designového, s obyčejným T-kusem.

Navíc se můžete spolehnout, že vám Integra bude barevně sedět k žebříku nebo dalšímu vybavení koupelny. Nabízíme ji ve dvanácti barvách, kdežto T-kus seženete jen klasický bílý nebo chromovaný.

Co je navíc dobré vědět? Některé kombinované žebříky jsou pro instalaci topné tyče připravené už od výrobce. Vy tedy nic navíc shánět nemusíte. To se ale dozvíte už při nákupu nebo přímo v manuálu.

3. Ovladače

K topným tyčím Musa Plus a Home Plus můžete dokoupit ještě dálkové ovládání. Zvažte ho hlavně v situaci, kdy je pro vás kvůli umístění žebříku ovládání na regulátoru nepohodlné.

Ovladač k Musa Plus slouží jen k nastavení topných programů, ovladač k Home Plus pak navíc i jako prostorový termostat. Měří teplotu vzduchu v místnosti, a tak by měl zůstávat vždy v koupelně. 

Sečteno, podtrženo

Majitelé elektrických žebříků to mají jednodušší – pokud topí pouze tyčí, další příslušenství zpravidla nepotřebují. Vy, co topíte kombinovaným žebříkem, však potřebujete T-kus nebo speciální ventil pomocí kterých topnou tyč nainstalujete. K chytřejším topným tyčím si pak můžete dokoupit ovladač. Co všechno tyto tyče umí? Přečtěte si článek.