Jak používat topnou tyč v různých ročních obdobích?

1) Když vytápíte koupelnu elektrickým žebříkem

Pokud vám koupelnový radiátor běží pouze na elektřinu, v podstatě můžete topit, jak se vám zachce. V zimě pomocí topné tyče vyhříváte koupelnu tak, aby vám bylo dobře. Na chvilku ji zapnout a usušit ručníky není problém ani po zbytek roku. Na topení v ostatních místnostech jste tedy naprosto nezávislí.

Elektrické topné tyče bez regulace zapínáte a vypínáte podle potřeby. Tyče s regulací a termostatem nastavíte předem. S nimi neřešíte, kdy je potřeba topení vypnout nebo ztlumit. Rozhodnou to za vás. Neplýtváte tedy energiemi a tím pádem ani penězi.

Co všechno jde na chytřejších topných tyčích nastavit? Podívejte se na přehled funkcí.

2) Když vytápíte koupelnu kombinovaným žebříkem

Kombinované žebříky jsou kromě elektřiny napojené i na centrální vytápění. Topíme s nimi tedy trochu jinak.

Tyč vs. kotel

Důležité je, že není možné topit tyčí a centrálním vytápěním zároveň. Co se stane, když máte spolu s kotlem zapnutou i tyč? Ve chvíli, kdy koupelnu vytopíte na požadovanou teplotu, termostatická hlavice se uzavře a další vodu z kotle do radiátoru už nepustí.

Kotel však stále běží a klidně by mohl koupelnu vyhřívat. Místo toho ale topí jen tyč a vy plýtváte elektřinou. Během topné sezóny si tedy v koupelně tyčí přitopte třeba při ranní sprše, kdy máte kotel vypnutý. Je to efektivnější. Jinak koupelnu vyhřívejte pomocí centrálního vytápění.

Tyč totiž využijete hlavně mimo topnou sezónu. V přechodném období, kdy ještě není třeba vytápět celý dům, ale koupelna by o pár stupňů navíc už snesla. Nebo když vám v létě neschnou ručníky.

Pamatujte, že...

Mimo topnou sezónu, kdy topíte pouze tyčí, by měl být žebřík na vstupu i výstupu uzavřený. To aby voda kolovala jen v něm. Až začnete topit v celém domě, znovu ho otevřete. Ať vám do žebříku může proudit voda z kotle.

Produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení